Patrik Štipák Španělsko Mataró západ slunce v týdnu

v Blog, volnomyšlenkářství, zdraví

Správně naplánovaný týden přinesl výsledky

Taky máš právě po obědě? My jsme měli na oběd vodu s citronem a kávou. Rozhodli jsme se totiž vyzkoušet tří denní půst. Končí nám dnes večer. Jaké to je? Místo, abých tu rozepisoval to co už jsem popsal, tak tě odkážu na můj blog a Haniččiny videa, může být? Hned potom se můžeme vrhnout na Správně naplánovaný týden.

Patrik Blog den první klikni a čti

Haňule Vlog den první klikni a dívej se

Patrik Blog den druhý klikni a čti

Haňule Vlog den druhý klikni a dívej se

Mimochodem, videa a čtení ti nezaberou dohromady ani 20 minut. Navíc u videí klikej na palec nahoru 🙂

Dneska večer už máme večeři. Rozhodně to přežijeme a jsme rádi, že jsme do toho opravdu šli. Byl to hec, zkouška něčeho nového, vyzkoušení jak se tělo cítí, když začne odebírat energii z tuků (což je například jedna z nejúčinnějších metod jak zhubnout pokud chceš vědět víc tak hledej slova jako Keto Dieta, Paleo strava atd. …), navíc pravidelný půst pomáhá ničit potenciální prorakovinné buňky a nastartovává imunitní systém.

Jo, nastartování imunitního systému, hm? Třeba to může být tip pro tu vaši epidemii s chřipkou, co? No a k tomuto se oslím můstkem dostávám k mé poslední knize, kterou jsem ve středu dočetl. Byl v ní jeden citát od Dalejmámy. Je-li naše mysl klidná a plná pozitivních myšlenek, tělo jen stěží podlehne nemoci. Což je můj druhý tip pro chřipkovou epidemii.

Vlastně nejen pro chřipkovou epidemii. Prošel jsem si docela dost výzkumů ohledně meditací a je překvapující jaké účinky to má. Jak jsem prožil mou včerejší meditaci, si můžeš přečíst právě v mém blogu ze soboty. Ano, klidně řekni, že jsem magor. Stačí mi, jestli tě to pobavilo.

Patrik Štipák Tools of Titans naplánovaný týden

Takto jsme nastartovali náš první půst. Vzali jsme knihu, která nás k tomu inspiruje, vzali jsme ji na výlet do místí kavárny a dali se jejich muffin. Typický pro danou kavárnu. Mají zákusky jako kráva. Opravdu. Ten muffin mi připomněl maminčinu vynikající bábovku. Takže super start do půstu, co?

Pojďme ale kousek dál do minulosti

Zkusil jsem si svůj týden s myšlenkou na hlubokou práci. Jak to celé dopadlo od pondělka? Vyčlenil jsem si přesně časové okna na ranní podcast, meditaci a trénink očí. Pak jsem měl dopolední kancelář. Hned ta pondělní byla naprosto skvělá. Během 3 hodin jsem stihl to, co typicky dělám klidně dva dny.

Odpoledne jsem zkusil zajít do místního co-worku. Je to místo, které si může kdokoliv pronajmout jako svou kancelář. Já to šel vyzkoušet a upřímně jsem se zklamal. Není tam nic víc než mám doma, nebo v knihovně. Navíc v knihovně nemám internet, takže se můžu soustředit o to více.

V úterý jsem teda zkusil univerzitní knihovnu a ve středu jsem zůstal doma. Všechno super. Líbilo se mi to. Dát se offline a neřešit emaily a ty internety celkově.

Nastavil jsem si out-of-office

Poprvé v životě jsem vyzkoušel emailovou funkci out of office. Což znamená, že kdokoliv mi mezi pátkem a nedělí poslal email, získal ode mě automatickou odpověď ve stylu „sorry kámo, odepíšu nejdříve v pondělí ráno…“ Doporučuju. Ono vlastně nic neunikne, když ten email nevyřeším v pátek, ale až v pondělí. Jak jsem teď někde četl. Ano, i email je práce.

Mrkni se na náš den s půstem. Byli jsme v Barceloně, takže uvidíš metro a nějaké části Barcelony. Vydej se s Hankou na cestování 🙂

Cvičil jsem. Konečně

V úterý ráno jsem měl naplínováno cvičení. Vyběhli jsme z domu, dostali se do parku a cvičili. Wow. Zadek, stehna, tricepsy a lýtka mě bolely až do čtvrtka! Ale konečně jsem měl ze sebe dobrý pocit, protože jsem k tomu celému nasazení dotáhl i to cvičení.

Co říkáš na oba podcasty Hana Štipák Show?

Jsme ve finále tohoto týdne. Užíváme si krásnou slunečnou neděli. Vyhříváme se na pohovce a ohříváme se sluníčkem. Taková rodinná idylka. Přiznám se, že se těším na večeři. Ale od té nás dělí méně než 4 hodiny. Což už je naprostá pohoda. Počítáme statistiky tohoto týdne a máme z toho fakt radost.

Nový podcast s Aničkou Kadlecovou už má 100 poslechů! Může jich být více, protože nemáme informace kolik poslechů je na iTunes na Apple zařízeních. Když jsme u toho Apple. Všichni, kdo máte svůj iPhone nebo iPad nebo Mac. Otevřít aplikaci Podcasts, hledat Hana Štipák Show. Kliknout na tlačítko předplatit (chyba překladu, je to tlačítko odebírat, nebudeš nic platit). No a hned k tomu dej líbí se mi, sdílej, a napiš recenzi. Fakt. Udělej si, prosím, tu práci. Pomůže nám to zobrazovat podcast častěji.

Slyšel jsi oba podcasty? Neunikl ti ten první s Kačkou Pavlíkovou? Ta holka shodila 22 kilo!! Jak je to možné? Zase poslechni v prvním podcastu.

Budeme moc rádi, když nám na podcasty dáš feedback. Opravdu. Co se ti nelíbí? Co bychom měli zlepšit? Do komentáře, na Facebook, hance na email. Kamkoliv. Na email? Jo, tady hana@hanastipak.cz

Co mě tento týden zaujalo?

Kolik toho člověk může stihnout když si naplánuje den. Kolik toho člověk nestihne, když si ten den nenaplánuje. To byl rozdíl mezi pátkem a zbytkem týdne. Pátek jsem si říkal, že budu k ničemu kvůli tomu půstu. Opak byl pravdou, měl jsem sil až dost. Jen jsem se ztratil sám v čase a dělal prd.

Aki Hintsa. Bohužel už zesnulý pan doktor. Díky klukům od nás z firmy jsme se k němu a jeho společnosti dostali na základě jeho práce ve Formuli 1. Nic méně, to je jen jejich laboratoř. Všechny poznatky následně používají v práci s velými firmami, sportovci a s lidmi obecně. Co mě zde naprosto dostalo? Jejich Circle of Better Life (Kruh lepšího života). Součástí toho je rovnováha mezi všemi lidskými aspekty. Zdraví, aktivita, výživa, regenerace (spánek), biomechanika a psychická energie.

Tohle opravdu doporučuji všem. Je to anglicky, ale věřím, že k tomu jsou české titulky.

Zdůraznil bych ten spánek. Podle jejich výzkumů a testů se ukazuje, že když člověk spí 14 dní pouze 4-6 hodin denně je to ekvivalent tomu, když 3 dny za sebou nespí. Jinými slovy, pokud nespíte kvalitních 8 hodin denně, tak jste na tom myšlením a energií podobně jak když nespíte vůbec. Ten pocit je kontinuální, proto to člověk nepozoruje. Dávám si na spánek dlouhodobě pozor. Mohlo by to být lepší, ale v mé aplikaci na telefonu si zaznamenávám svůj spánek a držím si průměr 7:54. Takže to ještě zlepším.

Film Kubo a kouzelný meč (V origiále Kubo and the Two Strings). Fakt super. Brácha s taťkou na tom byli v létě v kině. Já to viděl až teď a moc se mi to líbilo. Mrkni se na hodnocení a zvu Tě k němu.

Meditace. Meditace a Meditace. Mysli si o nich co chceš, ale je to skvělé. Vyzkoušej, vytrvej, buď pečlivá/ý a užívej si to. Máš kolem sebe někoho staršího? Co třeba mu přečíst tohle: Studie, která vyšla v časopise Journal of Personality and Social Psychology už v roce 1989(!!!) se zaměřila na to, jaké účinky má transendentální meditace na seniory. Tento výzkum náhodně přiřadil obyvatelům osmi domovů důchodců s průměrným věkem 81 let, jednu ze čtyř možností: Transcendentální meditaci, program aktivního myšlení, relaxační program a přislušnost ke kontrolní skupině bez programu.

Krátkodobý výzkum ukázal, že se nejvíce ve všech oblastech zlepšila právě meditační skupina. Nejzajímavější je však dlouhodobý ukazatel. Po třech letech byli všichni metitátoři stále naživu. Zbytek lidí přežilo pouze z 63%.

*četl jsem to v knize Pospěš a Medituj. V originále Hurry up and meditate.

A vzhledem k tomu, že jsem všem kolem sebe řekl, že tu můžou být minimálně do 90, tak abyste všichni začali makat, co?

Rozloučím se s Tebou opět hezkou fotografií nakonec. Má žena mne upozornila na krásný západ slunce z našeho balkonu. Jaký je? Dívej dolů.

Patrik Štipák Španělsko Mataró západ slunce v týdnu

Takový byl můj naplánovaný týden. Líbí se Ti článek? Nezapomeň ho sdílet u sebe na sociálních sítích. Jednoduše klikni dole pod článkem. Děkuji.

Patrik Stipak podpis

Napiš svůj názor

Komentář