Pareto Jednoduše Patrik Štipák Paretův princip 80/20

v Blog, Osobní rozvoj, volnomyšlenkářství, zdraví

Pareto, Udělej to Jednoduše a získej 80 % důležitých věcí

Všechno pryč. Všechno co je navíc odříznout. Pane Pareto, Vaše Paretovo pravidlo prostě funguje. Někdy ale postavíme Paretovo pravidlo na hlavu a místo, abychom se soustředili na 20 % věcí, které nám fungují, začneme plýtvat energií na ten balast kolem a na nejdůležitější činnosti zapomínáme.

Já jsem se v podobné situaci chytil v průběhu léta. Po návratu ze života ve Španělsku jsem velmi dlouho hledal svůj režim. Stěhování, projekty v práci u nás v Performance Solutions, projekty u Hanky, noví zákazníci, neplatící zákazníci, čeští zákazníci prostě celý ten mix mě odvedl od spousty věcí, které mi fungují a pomáhají vyhrávat jeden den za druhým.

Zpět k 20 %

Zpět k 20 %, které přináší 80 % důležitých životních situací. Vyhovuje mi určitá forma restartu. Nevadí mi restartovat častěji, evidentně to potřebuju. První restart přišel po výletě ve Slovinsku, kdy jsme sehnali podnájem v Praze, díky Jirko! Stěhování sice bourá jakýkoliv předchozí zvyk, ale dává naději k restartování sama sebe.

A to se povedlo. Další restart, který mám moc rád a dělal jsem ho všechny měsíce letošního roku (krom zmíněného zmatku od června do září) je tří denní půst. O prvním jsem psal na začátku tohoto roku. Každým dalším půstem se cítím silnější v jeho průběhu. Soustředení je na nejvyšší úrovni a posilování vlastní pevné vůle postupně roste.

Dnes mám 2. den půstu a cítím se skvěle. Další návrat k těm mým 20 %, které mi fungují.

Od Restartu ke Startu

Zvyk trvá vytvořit údajně 66 dnů. To je docela pozitivní věc, ne? Představ si, že cokoliv nám teď nevyhovuje, můžeme jakkoliv změnit. Změna je teď a zvyk za dva měsíce. Proto jsem si opět nastavil pravidelné spaní a vstávání. Vzpomínám si, že jsem tohle dost řešil s kamarádem z Argentiny, který prostě nepochopí, že rád vstávám brzo.

Vstanout v 5

Budík nastaven na 4:55 – 5:25? Nejlepší možnost jak začít den. Jsem na cestě za 66-ti denním zvykání si už za první třetinou a je to vedle půstu nejlepší možna restartu režimu. Teď je 9:30 a já mám nejdůležitější úkoly dne splněny.

Ranní rutina 10/20/10/20

Trochu jsem si upravil nápad od Robina Sharmy. Tomu vyhovuje ráno cvičit, naplánovat si den a pak se vzdělávat. Mě tam chybí meditace. Já bez toho den ani nechci začínat.

Dělej to Jednoduše

Ano, psaní je pro mě taky činnost, která mi funguje. Jen když jsem se podíval na stávající podobu stránek, připadalo mi to neúnosné. Spoustu vyplýtvané energie na to, abych sdělil Tobě své myšlenky.

Děkuji pane Pareto

Postupně procházím své dny a hledám kde můžu co zjednodušit. Tohle jsou jedny z nich. Děkuji pane Pareto.

Keep it simple stupid, teda Patrik

Shrnutí
Datum hodnocení
Hodnocení autora
51star1star1star1star1star

Napiš svůj názor

Komentář