Montseny Patrik & Hana Štipák

v Blog, volnomyšlenkářství

Jak na 52 týdnů před námi aneb start do nového roku

Máme tu 52. týden! Tak jsem nad tím asi nikdy nepřemýšlel. Je to docela dobrý dárek od náhody, že máme dneska 1. ledna, ale 1. týden roku začíná až zítra. Což je super, mohli jsme tak vyklusat včerejší oslavy a nabrat pořádný nádech do toho Nového roku, co?! Máme všech 52 týdnů k dispozici před námi. 52 týdnů na to se někam posunout. Jeden den zdarma, líbí? Mě ano. Stojím u své pracovní poličky, čekám než se mi uvaří poslední Vánoční čaj a dávám dohromady myšlenky, co v tomto roku chci dokázat. Trochu mi to smrdí předsevzetím, která si nedávám. Podělím se s Tebou o to jak jsem ukončil svůj rok 2016 a jak vyrážím do roku 2017.

Poslední týden roku o byl o relaxu a realizaci nápadu

Já mám za sebou týden plný pohody. To zní jako super klišé. Ale jen si sedni, uveleb se a čti, co se stalo od minulého emailu. V pondělí jsme vyrazili na španělskou Pálavu. Opravdu. Mají tady Nové mlýny včetně zatopeného kostelíku. Je to kousek od města Vic a připadali jsme si jak v americkém Grand Canyon. Naprosto krásný západ slunce s výhledem na skály jsme využili k rychlému pokroku s Haniččiným novým podcastem. Poslední část roku 2016 jsem po ránu chodil a poslouchal podcasty. Pokud tento článek čteš o pár dnů později, tak najdeš na odkazu článek 5 ranních podcastů, které nepropásnu. Vstával jsem pravidelně před 6. hodinou a vyrazil se psem do klidných ulic městečka Mataró.

Inspirace těmito podcasty byla natolik silná, že jsme si s mou ženou řekli, že tohle je to, co chceme dělat v roce 2017. Hana Štipák Show. Od nápadu k realizaci byl pouze týden. Upoutávku máš dole ve videu. Opravdu. Do týdne jsme natáčeli první rozhovor s jednou naší kamarádkou, která změnou stravy, myšlením a cvičením shodila 22 kg. A to ta slečna směnuje jako sestřička v nemocnici. Prostě WOW. Gratuluji. Co mě moc potěšilo tak lidé z Haniččina okolí na nabídku rozhovoru do jejího podcastu reagují naprosto pozitivně. Takže se moc těším na každotýdenní nálož inspirace a zajímavých lidí s ojedinělým příběhem.

Důležité – Podcast HANA ŠTIPÁK SHOW nepropásni už první týden v lednu. Najdeš ho na Hančiném webu, nebo třeba přímo zde na odkazu. Jo a Epláci na Podcasts na iPhonu.

Důležité ještě víc – Sdílej tady tu novinu se svými kamarádkami, kamarádami, babičkami a dědečkami, maminkami a tatínkami, dcerami a synami, vnučkami a vnukami a i jinými nanukami.

Chce to trochu pevný řád pro těch 52 týdnů

Přijde mi, že až moc často narážím na limity Brownova pohybu v mém časovém (ne)plánu během dne. Potřebuju to změnit. Funguju na to-do listech, funguju na osobním i firemním plánování. V hlavě mám spoustu nápadů, projektů a cílů, které mě ráno tahají z postele. Občas se tady z těch cílů a plánů stává pěkný guláš. Tak na tom makám to změnit. Jak? Tak třeba častějším pravidelným kontaktem s lidmi. Minulý týden jsem měl několik video i audio hovorů. 2 hodiny například trvala naše schůze ve firmě Performance Solutions. V některém z příštích emailů Ti ukážu jak se na takovou schůzku připravuju a jak udělám to, že je efektivní a trvá tolik času, kolik si představuju.

Naplánoval jsem si taky několik pravidelných rozhovorů s kamarádi a lidmi, co mě inspirují. Potřebuju se prostě z těch svých plánů a snů vykecat. Protože jak to jednou řeknu, tak přes to nejede vlak a jdu si za tím cílem. Vyslovené přání nahlas se prostě stává mým pohonem vpřed. Je to vlastně taky ten důvod, proč čteš a budeš mít možnost číst tento blog. Tak trochu sobecky si vytvářím vlastní cíle a hodně urovnávám myšlenky v tom mém šuplíku.

Co nějaké to předsevzetí?

Předsevzetí asi nemám. Můžu citovat kamaráda Honzu. Ten včera večer řekl, že si dává předsevzetí, že příští rok ať oslavíme Silvestr opět v jiné zemi než Česká Republika a zároveň mimo Španělsko. A to je výzva, ne?! Já si asi předsevzetí opravdu nedávám. Snažím se snít, ze snů tvořit plány, z plánů akční kroky a ty opravdu tvořit. Zajímavé na té naší cestě životem je to, jak nepředvídatelná je. Každopádně budu dělat vše proto, abych si s Haničkou mohl stále tvořit vlastní svět a vlastní pravidla. Zítra tedy pokračujeme v brzkém stávání, procházce, meditaci nebo taky v účetnictví a tvoření nějaké záslužné činnosti.

Montseny Patrik & Hana Štipák

Jak jsme dýchali v 1500 m.n.m.

Co Ti přeji?

Přeji Ti radost. Radost sama ze sebe. Spokojenost s tím, že jsi a že dýcháš. Hned po tom ať Tě baví každý krok tímto světem. Myšlenka, která není ode mě, ale zaujala mě minulý týden. Byla od Josh Waitzkina. Mimochodem, po rozkliknutí jeho jména se dozvíš, že je to mistr šachů, mistr bojového umění a spisovatel. Ten řekl, že největší dojem na něj udělal pes od jednoho jeho kolegy asi před 15 lety. Ten pes ťapká ulicí, zdraví se se vším co jde kolem a je totálně navětvi, když vidí třeba jen hýbající se křoví ve větru. Má radost ze všeho. A to se snaží tento autor vzít si k srdci a používat to u sebe. Radost z každého okamžiku v životě.

Co mě tento týden zaujalo?

  • Otevřenost lidí – Hanka oslovila 13 lidí kvůli rozhovoru do jejího podcastu a těch devět, kteří jí odpověděli řekli ano.
  • Ve svém harmonogramu jsem se viděl s Honzou a Aničkou co čtvrt roku. Přeji si ať na tom pracujeme dále a třeba i lépe.
  • Radost z naplánovaného dne – V úterý jsem výraznou část dne trávil na video konferencích. Naplánované kroky, diskuze a komunikace v týmu lidí mě inspiruje. Co Tebe?
  • Nahrávat rozhovor na dálku – jde jednoduše se sluchátkama v uších a telefonem. Kvalita nahrávky je až neuvěřitelně dobrá. Navíc existují na webu služby zdarma, které kvalitu ještě zvýší.
  • Viděli jsme film, zázraky se dějí – Pokud si chceš poplakat u krásného filmu a trochu se rozhodit, tak doporučuji Zázraky z nebe.
  • Film, který mě zaujal na konci roku 2016 nejvíce? P.K. opravdu, udělej si čas, mrkni na Pí Kej a koukej. Jo a dej mi vědět, jestli se ti líbí.

Jako vždy, děkuji za to, že čteš a děkuji za spoustu přání a reakcí. Rok 2017 je tu a my jdeme do něj. Inspirace může býti i poslední fotka emailu – i tento Peugeot ví, že do toho nového roku půjde naplno jak CYP. Naplno všech 52 týdnů.

Peugeot 206 Patrik Štipák CYP

Přeji ti vše a stálé zdraví především. Celých 52 týdnů

Patrik

Napiš svůj názor

Komentář