v Project

Hana Štipák – můj life coach

1. Představuji vám svou ženu

Chvíli mi trvalo než jsem si uvědomil, že vztah s Hankou můžu prezentovat i jako svůj kariérní úspěch. Hanička je moje žena. Moje motivace. Vzali jsme se 30. července 2016. Přesně do roka a do dne od našeho zasnoubení. Pokud chcete slyšet více o zásnubách zeptejte se ji. Já vím, že to bylo uprostěd anglické Cumbrie pozdě v noci. Dorazili jsme tam po dlouhé cestě autem z Londýna. Jeden z nezapomenutelných zážitků našeho života.

 

Chci tady však prezentovat spíše tu pracovní část. Na mé ženě jde totiž víc než na komkoliv jiném v mém okolí vidět neuvěřitelný životní posun. Všechno to chtělo obrovskou odvahu. Od narození až po vysokou školu žila ve Zlíně. Já jsem byl ten darebák, který ji ze dne na den vzal s sebou do Brna. Poprvé v životě nastoupila na plný úvazek do práce. Vystudovala učitelství pro mateřské školy. A tak se stala učitelkou v mateřské škole. Já v tu dobu vesele chodil ještě do školy a věnoval se naplno Formuli student. Myslím si, že si nedokáže nikdo představit jak náročné období to pro ni bylo. Nástup do práce, zvyk na dvousměnný provoz, seznamování se s novým městem a život s Patrikem, který se ji mohl věnovat jen jeden nebo dva večery v týdnu. Zbytek večerů poslouchala nepříjemné dotazy spolubydlících kde máš Patrika?… V Brně byla asi tři měsíce, když jsem ji řekl, že si nedokážu představit být v Brně na vysoké i v páťáku a kdy jindy zkusit život v zahraničí než teď.

2. Vystup z komfortní zóny

Po třech měsících její největší životní změny jsem ji řekl, že pojedeme na rok do Anglie? Ano. Já to měl jednoduché. Erasmus mi dovolil pokrýt náklady na bydlení. Hanka si musela sehnat Aupair rodinu. V tu chvíli neuměla konverzovat v Angličtině ani trochu. Mé učení se s ní na zkoušky na vysoké byly utrpením. Poprvé v životě zjistila, že prostě musí mluvit anglicky. Každý den po cestě do práce a z práce četla dvoujazyčné knihy. Měsíc před odletem měla Skype pohovor s anglickou rodinou, ve které měla pracovat. Nabídl jsem ji popovídání si v Angličtině před tím, než pohovor proběhne. Naprosto bez okolků se přiznávám, že já jsem byl ten, který se obával toho jestli bude schopna mluvit. Byla. Ta změna, kterou jsem viděl během 5 měsíců mě naprosto unesla. Věděl jsem, že nebude mít sebemenší problém tuto pozici  získat.

A tak jsme odjeli do Anglie. Ona o měsíc dříve než já. Opět životní zkouška. Sama v Anglii. Ani nevím jestli mě v tu dobu vlastně neproklínala. Byl jsem jak tyran, který se ji neustále snaží dostat z komfortní zóny. V Anglii tohle pokračovalo. Hanka se tenkrát už několikátý rok zajímala dost o výživu a sport. Já jsem v tu dobu přišel na to, že bych mohl založit vlastní blog a začal jsem studovat online business.

3. Vystup z komfortní zóny zas a znovu

A samozřejmě jsem si přál, aby se toho účastnila i ona. Vyloženě jsem ji do toho tlačil. Opět mě neměla ráda. Zjistil jsem, že si na to musí přijít sama a tak jsem povolil. Jak to dopadlo? Založili jsme její webové stránky tenkrát s názvem Age 4 Health. Věkem ke zdraví, ejdž jako Health, ejdž jako Hana. Na trojsmysly by mě užilo. Donutil jsem ji psát Anglicky. Věřil jsem, že to bude mít větší dopad. Ano, napsala spoustu článků i v Angličtině. Zjistila však, že ji Čeština a české publikum vyhovuje více. Jako introvert se měla dostat do pozice kdy bude radit lidem a motivovat je. Dlouho to trvalo.

Ale věřím, že to stálo za to. Teď se věnuje jen své tvorbě. Mám to privilegium, že nosí mé příjmení a celá naše společná cesta mě inspiruje každý den. Díky této motivaci ke zdravému životnímu stylu a sportu vystudovala během pobytu v Anglii Sportovní výživu na Oxford College a po návratu do Česka Fitness trenéra. Během společné cesty podnikáním jsme se dohromady naučili až neuvěřitelně moc věcí. Samozřejmě jsme prošli spoustu těžkých chvil, abychom se dostali opět dál. Ale chyby a neúspěch jsou přece jen stavebním materiálém finálního úspěchu. A tam Hanička rozhodně neustále směřuje.

4. Učíme se od sebe navzájem

Prezentuji zde její snažení jako svůj projekt. Musím však říct, že nevím kdo se od druhého naučil více. Já se učím komunikovat a motivovat ji. Ona mi to vrací a dává skvělé podněty i k mému podnikání. Ano, snažím se ji koučovat. Ale vrací mi to minimálně stejnou měrou. Motivace ze vzájemné komunikace a života.

5. Seznamte se. Sledujte ji a nechte se inspirovat

Sledujte ji na jejím webu, dejte ji like na Facebooku, odebírejte její videa na YouTube, kupte si její skvělou knihu, objednejte si konzultaci a nechte se každý den inspirovat na Instagramu. Je skvělá. Dovolte i sobě, aby byla i vaše motivace.

www.hanastipak.cz

Facebook

YouTube

8 Kroků jak jednoduše zhubnout

Instagram

 

Napiš svůj názor

Komentář