barevné česko Patrik Štipák Forbes Petr Šimůnek

v Blog, volnomyšlenkářství

Jak moc je Česko barevné

Inspirace, kde ji jen všichni ti úspěšní berou? Motivace jít a vytvořit novou hodnotu a předat ji světu. Včera se mě zeptala má teta: „kdy poprvé jsi chtěl dělat věci jinak? Kdy se to změnilo?“ Chvíli jsem se zamyslel a měl jsem rychlou odpověď. Zkušenost s životem v Anglii, když jsem poprvé opustil na déle Česko.

Ano, první, silný krok byla Formule student. Jenže až po tom, co jsem se rozhodl na chvíli opustit Česko jsem pocítil tu silnější přeměnu. Každý den mezi lidmi z Malajsie, Anglie, Iránu, Srí Lanky nebo Německa mi dával jiný pohled na svět. Pohled na svět, který je blízko a který chci žít se stejným pocitem jako žijí oni.

Nikdo kolem mě nebyl lepší, ani horší

Nikdo kolem mě nebyl lepší nebo horší než já. Pamatuji si, jak jsem šel z univerzitní knihovny v Hatfieldu do mého pokoje na koleji a říkal jsem si, že jsou všichni naprosto stejní jako lidé, které znám doma. Česko není ani o píď horší.

Myslím si, že ta různorodost a velké možnosti mi poprvé otevřely oči. Ostatně v Anglii jsem se začal věnovat podnikání. V Anglii jsem měl odvahu začít řešit zaměstnání, když jsem psal do týmů jako je Mclaren, M-Sport nebo Williams.

Česko, barev všecko

Už v jednom článku jsem se opřel o české vydání Forbes. Zaujalo mě lednové číslo. Od té doby pravidelně odebírám ranní espresso a často si kupuji jeho vydání. Vzbuzuje ve mě pocity, které jsem zažíval v Anglii. Ta motivace, nadšení a víra v to, že můžu dělat věci, které si přeji dělat a kterým věřím.

Neber to jako přímou reklamu na Forbes, je to prostě má reakce na to jak moc mě potěšil editorial Petra Šimůnka v listopadovém vydání Česko, barev všecko. Navíc to hezky navazuje na mou snahu psát blog častěji.

Nemám pravdu

Ne, rozhodně nejsem ten, který má na vše nejlepší názor a jasnou pravdu. Narážím však i na lidi kolem sebe, kteří se mnou nesouhlasí. Nesouhlasí, že různorodost, barevnost nebo-li diverzita je pro nás dobrá. Já si myslím, že je. Vždy když si vzpomenu na to jak mě diverzita otevřela oči a pak slyším různé názory o několik let později ve vlastní zemi mě zamrazí.

Napiš svůj názor

Komentář