Patrik Štipák 5 krát podcast na který vstávám

v Blog

5 krát podcast, na kterém celý rok vstávám

Proč ráno vstáváš z postele?

Co je ten důvod, že otevřeš oči, vyskočíš z peřin a utíkáš do koupelny vyčistit chrup? Co je to podcast? Jaký je vlastně tvůj ranní režim? Jaký je rozdíl mezi tím, kdo vydělává měsíčně statisíce a tím, kdo má třeba minimální mzdu? Všichni máme naprosto totožných 24 hodin během jednoho dne na to, abychom zvládli spánek, věnovat se sami sobě a své rodině, vydělat peníze, prokrastinovat a pak znovu. Jak je teda možné, že někteří toho stihnout během dne tolik?!

Kde jsem k vzteku přišel na všechny tyto otázky?

Proč mě to zajímá? A zajímá to Tebe? Tak čti dále, protože ti ukážu kousek ze svého denního režimu. Jsou to podcasty. Audionahrávky. Taková reinkarnace rádia pro moderní svět. Nahrané mluvené slovo (někdy i video) pro pobavení posluchače. Výhoda je ta, že v databázi na SoundCloud nebo iTunes je takových podcastů přehršel. Poslouchání podcastů je jeden z důvodů, proč vstávám každý den relativně brzo. Má nejlepší serie byla asi tři týdny vkuse někdy mezi říjnem a listopadem 2016. Vstával jsem 5:55 každé ráno, vytáhl psa z pelechu, zapnul podcast a hodinu jsem se procházel po španělském Mataró. Proč? Protože jsem chtěl zkusit to, co jsem slyšel od mnohem úspěšnějších lidí než jsem já. Až neuvěřitelné množství lidí, které jsem díky podcastům měl možnost potkat, má ranní rituály. Rituály v podobě brzkého vstávání, procházek, běhání, meditací, psaní nebo jógy. No a jak jinak se pohnout z místa a něco se dozvědět, než to prachsprostě vyzkoušet, hm?

Patrik Štipák ranní rituál

1. Podcast všech podcastů The Tim Ferriss Show

The Tim Ferris Show Podcast Patrik ŠtipákAno, přiznám se hned. Tim Ferriss se stal jednim z mých vzorů. Mám v plánu napsat i blog o knihách a lidech, kteří mě v poslední době nejvíce ovlivňují. Takže se připrav na to, že pana Ferrisse u mě potkáš asi často. Tim je americký experimentátor, investor a především autor už čtyř knih. Tu poslední, Tools of Titans, jsem si objednal na amazonu jako vánoční dárek sám pro sebe. Řekl bych, že jeho největší umění je vytáhnout z lidí jejich nejsilnější, nejhlubší a nejzajimavější zvyky, rutiny, návyky a doporučení pro lidi, kteří se chtějí učit a nechávají se inspirovat.

Kniha Tools of Titans je vlastně neuvěřitelný výcuc z asi 200 dílů The Tim Ferriss Show. Když se mrkneš na jeho web, nebo rovnou do iTunes najdeš, že k dnešnímu dni tam má díl #212. Dvěstědvanáct! Takže pokud chceš všechno dohnat, hurá do toho. Některý díl má klidně i 3 hodiny. Tim se toho prostě nebojí.

Znáš tento podcast? Dej mi vědět, moc rád bych Tě potkal třeba na video chatu a probral to, jak na Tebe něco takového působí. Pro mě osobně je to velký impuls do toho, abych v průběhu dne opravdu makal.

2. Věnujme se i českým tvůrcům podcastů – Demarketing

Přesně si pamatuji, kdy jsem si pustil Demarketing úplně poprvé. Bylo to na letišti v Copenhagen. Jo, to jsem tak jednou letos zjistil jak se anglicky řekne Kodaň. Úplnou náhodou jsem se dostal do business lounge, když jsem čekal tři hodiny na letadlo zpět domů do Prahy. Letěl jsem tenkrát ze závodu Mistrovství světa v rallycrossu v norském městečku Hell. Není úplně vhodné míchat jablka s hruškami v jednom článku, takže můj zážitek s nejdražším pivem v životě a sluncem, které nezapadá necháme na příště.

Patrik Štipák Letiště Kodaň

Letiště Kodaň. Poslední chvíle nošení dioptrických brýlí. Dnes už neexistují. Zlomil jsem je na kávě v Barceloně. Jinými slovy jsem aplikoval metodu spálených mostů.

Pavle Šímo, proč jsem si pustil Tvůj pořad?

Demarketing Pavel Sima Patrik StipakU Demarketingu mě tenkrát zaujaly dvě věci. První byl velký růžový nápis DEMARKETING a brýle Pavla Šímy. Já jsem v té době totiž zrovna četl Jak se zbavit brýlí zkušenosti hlupáka od pana Norbekova. U druhé věci si vzpomínám na pocit, jak mě některé knihy doslova pronásledují klidně i několik let. Tady ta – Konec Prokrastinace ležela na všech pultech v českých knihkupectví. Všude kam jsem vkročil na mě volala vem si mě! Já to mám trochu nebezpečné co se knih týče. Říkám si, že dost cestuju a vzpomínka na přesun po ročním pobytu z Anglie domů mě vždy trochu brzdí. Ano více jak půlka kufru byly knihy. Abych to zkrátil, po první 10 minutách podcastu jsem ještě rychle v iBooks koupil knihu Konec prokrastinace. Než jsem nastoupil do letadla měl jsem téměř celý rozhovor poslechlý a tak jsem se mohl vesele pustit do čtení knihy už na palubě letadla. Petře Ludwigu, dobrej (de)marketing.

Trochu mě mrzí, že se vloni podařilo natočit pouze pět dílů. Nemám žádné jiné zprávy, jestli podcast bude nebo nebude pokračovat. Mrzelo by mě kdyby ne. Byl jsem totiž nadšený z toho, kolik lidí v českém prostředí je vědomostně a motivačně tak nadupaných. Například content marketing v rozhovoru s Romanem Macem mi pomohl opět zpřesnit vizi, na které chci pracovat ve vlastní firmě. Jak my kluci z Performance Solutions říkáme, znalost předaná je znalostí umocněnou.

3. Vaše jméno je vaše značka je podcast od Tomáše Sobela

Tomas Sobel Patrik StipakTohle je poslední z mých loňských objevů. Ano, narazil jsem na tento podcast už během roku. Bohužel mě nezaujal obrázek obalu podcastu (Omlouvám se paní/slečně Lucce). Pustil jsem si ho až po tom, co mi jej Honza Stárek doporučil (klikni pro nádherné fotografie). Navíc, když jsem si poslechl jeden z jeho podcastů a slyšel jsem příběh toho obalu, začal se mi dokonce líbit. Jo a slovíčko příběh je tu naprosto stěžejní. Příběh je totiž to, co si lidi zapamatují nejvíce. Tomáš Sobel to ví, příběhy miluje a proto všechny jeho podcasty jsou jeden velký příběh.

Mě tento koncept naprosto dostal. Když podcast poslouchám je to skoro jako kdybych meditoval. Cítím se uvolněný a jako dítě sledující nějakou pohádku. Navíc si z toho vždy něco odnesu. Například miluju ten díl s chybami. Popsat tak nádherně a klidně to, že si celý den mažu svou práci bych asi nezvládl. Věřím, že si zde najde naprosto kdokoliv něco pro sebe. Není to jen pro lidi na volné noze nebo pro podnikatele. Věřím, že to potěší kohokoliv, tak šup šup.

4. Podcast Travel Bible

Travel Bible Podcast Patrik StipakAno, i všechna božstva mají svůj společný podcast. Pamatuješ si jak jsem mluvil o těch knihách, které mě pronásledují? Jop. Tohle je další v řadě. Tato mě dohnala asi po šesti měsících. Čeho třeba docílila? No třeba toho, že teď momentálně stojím v pronajatém Španělském bytě a píšu tento blog. Už během jejího čtení jsme vlastně s Haničkou zvedali kotvy. Asi i díky dobrému marketingu jsem rovnou zaplatil i VIP členství na webu a dostal jsem se do VIP skupiny na Facebooku. Heč 🙂

No ale zpět k podcastům. Kluci a holky z týmu Travel Bible totiž začali naplno pracovat na jejich digitálním nomádství. Logicky to tak vede na podcasty. A já za ně moc děkuju. Myslím, že k dnešnímu dni jich je 10. Jeden lepší než druhý. Super. Potkávat se takto s lidmi z české kotliny mě opravdu inspiruje. Je naprosto fantastické, kolik lidí mimo republiku dělá tak zajímavé věci. Nechej se inspirovat i ty. Matouši, opravdu dobrá práce.

5. Hana Štipák Show

Hana Stipak Show Patrik StipakMáme tu pátý podcast, který mě opravdu doslova tahá z postele. Mám na něm totiž tak trochu podíl. Už v minulém článku jsem se zmínil, že jsme s ženou vymysleli náš nový projekt pro rok 2017. Jsem přesvědčený, že je tohle první český podcast, který se zaměřuje na životní styl, stravování, cvičení a motivaci.

Jsme samozřejmě ovlivnění všemi podcasty, které jsem doteď popsal. Nejsou to teda všechny, které nás baví a motivují. Rozhodně to však byl Tim Ferriss, který nám vnuknul tenhle nápad. Tomáš Sobel mi potvrdil to, že lidi milují příběhy a sám jsem se chytil do jeho pastí. Navíc jsme cítili, že je potřeba s Hančinými stránkami a nápady pohnout dále. Pokud se tím má živit na volné noze, je potřeba získat mnohem více posluchačů a fanoušků. 

Podcast, který je o lidech

To všechno vedlo na stvoření Hana Štipák Show. Podcast, který je o lidech. O lidech kolem nás, kteří nás baví a inspirují. Chceme se s nimi potkávat a povídat si. Tím, že inspirují a překvapují nás věříme, že budou motivovat a inspirovat i Tebe. Naprosto mě dostalo, že z 13 oslovených lidí na rozhovor, řeklo 9 lidí ano. Dostalo mě, že jsme zvládli natočit první dva díly ještě do konce roku. Těší mě, že technicky rozjet podcast není takový problém. Opět jsem se naučil spoustu věcí a jsem za ně naprosto rád. Jak se nám to podařilo dát dohromady můžeš už teď zjistit v historicky prvním díle Hana Štipák Show.

První díl podcastu je už k dispozici na Hančiných stránkách, na SoundCloudu a věřím, že dnes večer přijde potvrzení z iTunes. Takže od PC, přes jablíčka až po androiďáky jste vítáni. Poslechntěte si podcast. Během toho můžete rovnou sdílet mezi své drahé kamarády, rodinu a třeba i nekamarády. A protože chcete poslouchat další příbehy a zjišťovat jestli se Hanka při podcastech zlepšuje, nezapomeňte odebírat.

Tohle je mých 5 podcastů

Pět podcastů, které mě zvedají z postele. Děkuji, že jsi dočetla nebo dočetl až sem. Znamená to pro mě celý svět. Hned druhý blog na mém webu měl docela ohlas a hezkou čtenost. Slíbil jsem si, že budu v tomto pravidelný. Pokud se ti mé volnomyšlenkářství líbí, přihlas se do mého newsletteru. Posílám totiž už nějaký ten pátek pravidelný email rodině a kamarádům. Snažím se tam dávat myšlenky a tipy, které formovali můj předchozí týden. Pokud se ti článek líbí, rozhodně jej sdílej. Dole pod článkem je takové hezké tlačítko. Tak šup šup na fejsíček. Díky celým sdrcem.

Shrnutí? Klikni kamkoliv.

Hana Štipák Show

The Tim Ferriss Show

Demarketing

Vaše jméno je vaše značka

Travel Bible

Přeji ti super den,

Patrik Stipak podpis

Napiš svůj názor

Komentář