Patrik Štipák francouzské víno

v Blog

5 dnů na Rally Monte Carlo

Předávám zde poslední zbytky energie tohoto týdne. Jsme ve francouzském malinkého městečka Lucerám. Respektive jsme kousek od Lucerámu kompletně v divočině. Chceš se mrknout kde to přesně je? Tak klikni zde. Zakončujeme právě naprosto skvěle vydařený týden. Zahájili jsme ho ve Španělsku a následně jsme se přepravili do Gap ve Francii kvůli Rally Monte Carlo. Letos tedy ještě ne pracovně, ale o to více jsme si to užili jako fanoušci. Vzali jsme našeho draka Picanto, naložili nějaké věci na přežití, vzali s sebou sira Wallmonta a po 600 km jsme byli v cíli. Po třídenním půstu jsme si prostě zasloužili výlet v gurmánské zemi.

Dorazili jsme na úžasné ubytování ve Fouillouise. S výhledem roku (prozatím). Máme toho opravdu hodně krásného co jsme viděli. Na Monte Carlo nás spoustu lidí strašilo, že budeme nakonec dost unavení, nevyspaní a naštvaní kvůli nekonečným zácpám a přejezdům. My jsme měli to štěstí, že příprava byla tak kvalitní, že jediný problém vznikl v sobotu ráno. Vyjeli jsme o trochu později než jsme měli a téměř jsme nestihli start rychlostní zkoušky. Moc mě mrzí ztráta lidí ve skupině, která na nás čekala my jsme jim pak utekli při průchodu vesničkou. Zajímavá zkušenost je, že v takové hustotě lidí na jednom místě přestává fungovat mobilní síť. Takže nešla poslat ani smska, ani zavolat a internet už vůbec.

Rally Monte Carlo Patrik Štipák

Výhled nad vesnicí, kde jsme byli ubytovaní první 3 noci. Fouillouse.

Zažili jsme noc dlouhých ohňů

Od malička jsem se díval na závody Mistrovství světa v rally ještě na VHS. Rally Monte Carlo bylo jedno z míst kam jsem se chtěl vždycky podívat. První den zde vždycky začíná nočním průjezdem, kdy diváci mají táboráky kolem celé tratě. Taky jsme si udělali svůj oheň a moc jsme si to užili.

Přejeli jsme z Gap na jih směrem k Monte Carlu. Poprvé v životě jsem jel tak dlouho v horách autem. Myslím si, že by se mýtné mělo platit za tyto krásné skalní cesty a ne za ty nudné dálnice…

Luceram Francie Patrik Štipák

Sedíme uprostřed divočiny 

Pamatuješ na tu hlubokou práci, o kreté jsem mluvil? Teď to právě moc dobře nejde. Sedíme s celou posádkou a povídáme o zážitcích, takže další porci textu dodám zase příští týden.

Co mě tento týden zaujalo?

Cesta do Francie v našem Picantu byla naprostá pohoda. Při přejezdu Španělsko-Francouzských hranic nás však zastavila policie. Díky jejich znalosti angličtiny jsme si pouze znakovou řečí vysvětlili, že nám chybí SPZ. Tu jsme pravděpodobně ztratili v myčce v Mataró. Takže doufám, že se s ní opět shledáme.

Jižanské státy Evropy jsou velmi podobné. V neděli tu nenakoupíš v supermarketu. Ten bordel, co jsme našli v místních městech je hrozný. Na druhou stranu města hodně investují do úklidu.

Rally je krásný sport a pokud používáš hlavu, můžeš se na něj dívat z krásných pozic. Při porovnání toho, co můžeš vidět na barumce a z jakých vzdáleností a co můžeš vidět tady na Mistrovství světa je neskutečné. Je ale pravda, že při pohledu na videa z roku 1994 závidíme všem pamětníkům.

Rozloučím se s Tebou fotografií s místním vínkem a Wallmontem pod bundou. Přežil to naprosto v pohodě.

P.

Patrik Štipák francouzské víno

Napiš svůj názor

Komentář