3 dny půstu Patrik Štipák

v Blog, zdraví

3 dny půstu podle Tools of Titans první část

Některá rozhodnutí nezaberou moc času. Jedno z nich bylo koupit knihu Tools of Titans a nechat se začít inspirovat jak nejdřív to půjde. V loňském roce jsem se dost zaměřil na studium toho jak budovat firmu, jak přemýšlet nad životem, co jíst a pít. Co jsem vynechal a úplně jsem minul byl pohyb.

Půst v textu nebo ve videu?

Jen krátká vsuvka s reklamou jak z televize. Pokud raději sleduješ video než text, tak mrkni na Hančin YouTube, dělá z půstu vlogy.

Inspirace ze všech stran

Včera večer jsem viděl naprosto fantastickou přednášku pana doktora Aki Hinsu. Bohužel již zesnulého. V této přednášce mimo jiné představil myšlenku Circle of Better Life. V ní se mi opět ukázalo jak všechno okolo, zdraví, lásky, štěstí a úspěchu naprosto prolíná. Jednou jsem se dostal k tomu, že se nechávám inpirovat a už mi to nedalo „pokoj“. Tak jdeme na to odkud přišel nápad půstu.

Půst jsem vyzkoušel zatím jen jednou v životě. Je to okolo 6 let dazadu. Vyzkoušeli jsme doma snad všichni 10-ti denní očistu těla. Líbila se mi. Kdo z vás to zná, tak má určitě v oblibě kayenský pepř nebo listy senny. Od té doby jsem půst nezkusil. Hanka byla dost dlouho proti a samotnému se mi do toho jít nějak nechtělo. Jsem asi týmový h(s)ráč.

Na co čekat?

Posledního půl roku se mi však myšlenky ohledně půstu vracely ze spousty stran. Poslední kapka přišla po otevření nové knihy. Na prvních stránkách jsem velmi rychle objevil keto dietu a půsty. Nastudoval jsem si zdroje a místo nějakého dlouhého přemýšlení jsem si řekl, že to prostě zkusím. Tří denní půst ještě nikoho nezabil a pokud bych mohl rychle pocítit jaké to je, když tělo spaluje tuky a ne cukry, jdu do toho. Samozřejmě hned potom vyzkouším celou keto dietu. Prostě bez dlouhého otálení musí člověk zkoušet.

Co od toho čekat?

Dr. Dominic D’Agostino tvrdí, že pravidelný půst několikrát do roka výrazně snižuje výskyt rakoviny a znovunastartování imunitního systému.

Máme za sebou první den

Po prvním dnu můžu říct to, že jsem lempl. Ne kvůli půstu. Kvůli tomu, že jsem si pořádně nenaplánoval den. Proto se mi několikrát stalo, že jsem tak nějak odlítal od všeho ke všemu a pak zase k ničemu. Zvládli jsme ale 7.5 km procházení, já jsem se i protáhl, trénoval oči a asi půlhodiny meditoval. Krom toho jsem samozřejmě taky pracoval. U práce se přiznám, že mi moc nefungovalo soustředění. Nevím jen, jestli to je půstem, nebo neorganizací.

Když 33.3% je těsně před cílem půstu

Tři dny půstu. To znamená, že máme třetinu za sebou. Zatím v tom nevidím jediný problém. Procházeli jsme kolem italské pizzerie, sushi restaurace, spousty restaurací a kaváren no a nebyl to ani trochu problém. Psychika je v tomto naprosto v pohodě. Sem tam během dne mě pobolela hlava a cítíl jsem tlak v uších. Uvidíme zítra jak moc se budu těšit na nedělní večeři.

Napiš svůj názor

Komentář